White & Black

Dobrý den. Jsme dva pejskovští kluci. Bíp - bílý kříženec a Black Jack - černá australská kelpie. Snad se vám naše stránky budou líbit.

Proč zrovna kelpie a jak k nám přišla

Tak jako všichni, tak i já jsem měla dětský sen. Vždycky jsem milovala ty pejsky z australských filmů, volné, svobodomyslné, ale zároveň oddané. Navíc vypadali jako dingo. Jenže jsem je tady nikde nenašla a navíc jako správný milovník psů, jsem ani nevěděla, do čeho jsem se to vlastně zamilovala.
Přišel Bíp, milovaný bílý kříženeček a na něm jsem se učila a dělala chyby, tak jako každý. Ale dozrávalo ve mě rozhodnutí, poměrně odlišné od názoru a přesvědčení rodiny, ještě jeden pes. No a jako každý, mám i já dobré kamarádky a kamarády, kteří, když jsem se zmínila a psu, začali chrlit plemena a rasy a rady. No a objevila se kamarádka Ema s dotazem: " A nechceš kelpii?"  Jakže ta "kápie" vlastně vypadá. Pár obrázků a objevil se můj vysněný pes. Četla jsem všechno to málo, co o něm šlo sehnat a přesvědčovala  se, že on je ten pravý. Nechápu, proč má manžel dodneška jiný názor. Možná tím, že se spolu rádi honí a přetahují o věci, které Jackoušek nutně potřebuje a usoudil, že jsou pro manžela naprosto zbytečné.
Mail střídal mail a v Pískové Lhotě očekávali štěňátka. Tak jsem vznesla požadavek na černého pejska, ovšem klidně bych odjela i s hnědou fenečkou. Opravdu se černý pejsek narodil a měl i úžasnou povahu. Učaroval mi hned jak jsme viděla fotky.  Tak jsme si s dcerkou pro něj jely. Nikdo mi doma nevěřil, že to myslím vážně. Pochopili, až uviděli černé klubíčko v předsíni. A tak k nám přišla "kápie" kelpie Black Jack z Lhotecké linie. S pracovním názvem Cecil.
Jak Jackoušek likviduje domov a jeho obyvatele, zase někdy jindy.


Žádné komentáře
 
Děkujeme za vaši návštěvu.