White & Black

Dobrý den. Jsme dva pejskovští kluci. Bíp - bílý kříženec a Black Jack - černá australská kelpie. Snad se vám naše stránky budou líbit.

Jak si žije AGísek

Děkuji Lucii a AGískovi za příspěvek. Vždycky vás tu ráda uvidím a i na vaše stránky zaběhnu. :o)
Kelpie


   Kdybych nezačala chodit na cvičák do Jirkova a neseznámila se s Markétou a AG (Ajajaj z Karlštejnských pastvin), možná do teď netuším nic o úžasném plemeni, které se jmenuje Australská Kelpie. V ČR jich je zatím velmi málo a to mne částečně omlouvá.

   Ale pokud víte o jejich existenci, nedej bože, začne-li s vámi nějaká bydlet, zjistíte, že je vlastně znáte už hrozně dávno. Jakýkoliv australský film, seriál se bez nich neobejde. Pokud jste jako já generace, která hltala každý díl Skipiho (klokana), pak dobrodružství Dustyho (prý Dinga) a v dnešní době McLeodovy dcery je to docela ostuda, protože je máte celou dobu na očích, ale to vám dojde až když jí máte doma :-)

   Jaká je ?

       Jak se učí Attack Black jak to na světě chodí, tak i já se učím jak se vlastně žije s Kelpie. Původně jsem hledala psíka, který by dělal společnost mým dvěma chlupáčům. Hledala jsem psa střední velikosti do 20kg, tak aby nebyl moc malý pro velkýho (40kg NOxRTW) a aby zároveň nebyl moc velký na mrňouse ( 6kg bílá koule). Aby zvládl delší procházky, dogtreky, aby se hodil na agility, které mne nadchly, aby neměl problém žít ve společnosti jiných psů, koček a dalších domácích zvířat (slepice, králíci, kachny - tatínkův experiment, který doufám už nikdy nebudem opakovat), kterého mohu vzít mezi děti a je povahou něco mezi psi které už mám. Tedy se silnou vazbou na člověka, kterému se snaží všemožně zavděčit, aproto velmi ochotně reaguje na podněty a velmi rád se s vámi bude věnovat jakékoliv aktivitě, ale aby u toho přemýšlel. Povedlo se ... a tak do smečky přibyl Attack Black - malá černá koule :-)

   Velmi rychle chápe nové věci ode mne, ale hodně věcí odkoukal od velkýho, takže mám spoustu věcí jednodušších co se týče výcviku. Pokud se jedná o lumpárny ty chápe na první našlápnutí, takže kelpinku jen k vychovanému pejskovi. Nevyhledává konflikty, ale nenechá si nic líbit. Pokud ji zabavíte a dáte denně prostor vybít si energii, nebudete o ni doma vědět, protože si najde svoje místečko a po očku vás bude sledovat, aby jste ji nikam neutekl. Pokud ne budete mít co uklízet, protože se zabaví sama. Kde jste vy je i ona. Má ráda vyvýšená místa (taťkův favorit, mamky truhlíky s kytkama na parapetu). Zbožňuje vodu v jakékoliv podobě, což může být v zimě problém, takže hlídat hlídat. Pokusí se být paličatá a dělat si věci po svém ... nezbývá než důsledně trvat na tom co chcete vy. Miluje lidi. Na chvilku se jí schováte na WC a ona vás vítá jako by vás týden neviděla ... v podstatě je to veselý vítací pesan, kterého je občas problém udržet nohama na zemi :-)

GaaL :-)                                       


attackblack.webnode.cz

 

 

 

 

 

 

 

Žádné komentáře
 
Děkujeme za vaši návštěvu.