White & Black

Dobrý den. Jsme dva pejskovští kluci. Bíp - bílý kříženec a Black Jack - černá australská kelpie. Snad se vám naše stránky budou líbit.

SRPEN 2008

19.8.2008 - Cecilkovi  Jackovi začínají padat zoubky. Že by se přiblížil konec rozkousaného nábytku?


15.8.2008 - dnes byli oba darebové se mnou v práci v autoservisu. Jak je z přložených fotek http://kelpie.rajce.idnes.cz/Kluci_v_praci/ vidět, brali svou pomoc opravdu zodpovědně. Omlouvám se všem fotografům a fotografkám, ale měla jsem po ruce pouze mobil.


V době od 26.7. do 2.8.2008 jsme se s dcerou a oběma pejsky zúčastnili výcvikového tábora ve Svojanově. Tábor vedla paní Stáňa Jansová ve spolupráci s báječnámi figuranty a výcvikáři. Mohli jsme si vyzkoušet všechno, co mohlo naše pesany bavit. Bíp se zdokonalil ve stopách, absolvovali jsme poslušnost, agility (Ivo, díky za trpělivost s naším svéhlavcem,) a protože obrany jsou naše velmi slabá stránka, začali jsme se učit hlídačku. Ta nám jde, protože kokina z batůžku opravdu nikomu nedáme. Coursing a flyball nejsou zrovna vhodné disciplíny pro našeho běláska, jelikož je to samotář a spousta stěkajících a sportovně nažhavených psů kolem, ho utvrzuje v názoru, že nejlepší je to na stopách, v klidu a o samotě. Co ho ale chytlo, to je dogfrisbee. To se zase nelíbilo nám, protože napřed se člověk musí naučit tím kulatým nesmyslem vrhat. A o srandu bylo postaráno. Koulaři a jiní atleti by nám mohli postoje a pózy závidět. Ještě že nás ti naši čtyřnozí miláčci neviděli, protože se začíná bez psů. Po prvních zkušebních hodech, jsme pochopili proč. Máme je rádi a nechceme jim ublížit. :-D Ale proč by se nemohly vyblbnout i paničky.
Malé, hodné, milé a vůbec ne zlobivé stěňátko se na táboře začalo učit. Stopy a základy poslušnosti jsme měli rozpracované už z našeho cvičáku a Pavel Hrobař nám předal dobré triky k poslušnosti. Fungují  i u staršího kamaráda. Na agility si Cecilek oblíbil tunel. Jak mohl prchnout na parkur, lítal tunelem sem a tam. Pak si vyzkoušel kladinu, áčko, slalom a mezi překážkami jenom probíhal. Nechtěl si nechat vysvětlit, že na skákání je ještě malinký. No on si toho nechce nechat vysvětlit víc. :o)  Vašek s Petrou si miminko vzali na obranu. Jak do uličky, tak na vlastní výcvk. Začal kousat na hadr a moooc se mu to líbilo. I v uličce pochopil na co, a na koho, a proč se štěká. Ve čtvrtek, když jsem je budila ráno o půl šesté  na stopy a mávala jim před čumáčky kusem párku, podívali se na mě oba dva s otázkou:"...zbláznila se?"  A položili si hlavičky do pelíšku a spali a spali a spali. Cecilek byl tak znaven, že prospal celý den. Tak na nás dvě zůstal jen jeden pes. Užil si to. A my taky.
V areálu, kromě dobré hospůdky, kterou doporučujeme vyzkoušet, ale je nutno se obrnit trpělivostí, je i rybník. A tam se pesani vydováděli. Někteří psi se naučlili plavat, jiní plavali sami a rádi a to i s paničkami a páníčky. Bylo to po parném dni vždycky příjemné osvěžení.
Jeden večer, jsem se s Bípem zúčastnila noční avizace. Psi měli za úkol najít a upozornit jakýmkoli způsobem na neznámého člověka, který je schovaný někde políž cesty. Bípeček našel ze tří figurantů dva. Bylo zajímavé ho sledovat. Zastavil se, začenichal a postavil se mezi mě a neznámého. Kdybych nešla, asi bych nepoznala, co mi chce tím svým postojem říci.
I Terezčin Artík našel dva výtržníky. Tímto se omlouvám Terezce, že jsem na ni a jejího miláčka při výčtu našich aktivit zapomněla. Byli s námi taky a aby si holky užily, měly chatičku samy pro sebe a já jako postarší "dáma" jsem se odstěhovala do samostatného a pohodlného pokoje ve zděné budově, kousek od děvčat.
Doufám že se holkám a pesanům na táboře líbilo tak jako mě. A proto příští rok Ahooooj. Snad se nás výcvikáři neleknou a přijedou ve stejné sestavě zase.
Kdo nevěří, ať se podívá na http://kelpie.rajce.idnes.cz/
tam najde pod odkazy tábor Svojanov fotky nejen naše, ale i hodné tety Ivy, paničky Ebbinky, která nám dovolila si jich část vypůjčit. A jejich album je http://galerie.albumfotek.cz/21016/


P.S. všem na které jsem ve výčtu zapomněla se omlouvám, ale bylo toho tolik, že jsem zmínila jenom to, na co jsem nezapomněla. :-)


Žádné komentáře
 
Děkujeme za vaši návštěvu.