White & Black

Dobrý den. Jsme dva pejskovští kluci. Bíp - bílý kříženec a Black Jack - černá australská kelpie. Snad se vám naše stránky budou líbit.

OVEČKY

Dneska jsme vyrazili opět do Budišova nad Budišovkou. Podívat se za ovečkami a trošku se zdokonalit v pasení. Možná jsme byli natěšení oba dva, možná v tom bylo něco jiného, ale vůbec se nám nedařilo, ani jednomu.  Jackoušek, když uviděl ovečky byl k neudržení. Zapomněl všechny povely a skutečně vypadal, jakoby v životě neslyšel ani Ke mně, ani Lehni, vůbec nic. Dokonce měl v jednu chvíli v tlamičce vlnu. Okamžitě byl odvelen z košáru pryč, aby se zklidnil. 
Na druhé kolo jsme ho nechali napřed trošku poběhat kolem košáru, aby se trošičku unavil a pak už  "pracoval" celkem  v pohodě.  Ale co mu bylo líto, když byly ovečky vyhnány z košáru ven, ostatní pásli venku a učili se ovečky vyhánět a přivádět do košáru a on nic. Nemohl pochopit, že je opravdu ještě malé štěnísko a toto by ještě nezvládl. Tak smutné očička jsem ještě neviděla.
Přes zimu budeme pilovat pošlušnost a určitě se polepší. A navíc trošku dospěje. Snad. 

P.S: A opravdu mi nevadí, že nemám borderu, která je údajně snadněji ovladatelná a prý jemnější. Kelpii jsem chtěla a mám.  ;-) A neměnila bych!!! 
Děkujeme za vaši návštěvu.