White & Black

Dobrý den. Jsme dva pejskovští kluci. Bíp - bílý kříženec a Black Jack - černá australská kelpie. Snad se vám naše stránky budou líbit.

MVP SPRINGDUODANUBE BRATISLAVA 9.-10.5.2009

       Opět jsme se vydali, už v osvědčené sestavě, Lenka a Frigo, já a Cecil, do zahraničí "reprezentovat" a ukázat, že i ve Zlíně máme krásné psy.  Cesta probíhala bez sebemenších problémů, psi celou cestu prospali a tak jsme obě čekaly, kdy se něco přihodí. No nepřihodilo. Dokonce cesta na výstaviště byla tak nádherně značená, že by si z toho mohli vzít příklad i u nás.Aniž bychom se nějak zvlášť snažily, zaparkovaly jsme přímo v areálu před halou. Ale když pohodlí, tak komplet, ne?  Ještě jsme ani nevybalily a už jsme narazily na Marcelu a její team. Po cestě se k nám přidala ještě Cécova starší sestra Ag. Tolik kelpií tam snad ještě neviděli.  Dokonce jedna  "dáma " zašeptala svému průvodci, že netušila, že přišla na výstavu voříšků, aneb vo slovenčině - bastardikov.  No, každý máme na krásu psa jiný názor.
         Nastala chvíle CH. Začalo posuzování. Pan rozhodčí z Maďarska sice slovensky neuměl, ale vedoucí kruhu uměla a byla moc hodná, tak nám i pomáhala. I když  se nám s Aličkou podařilo dohnat k šílenství i tohoto milého pána. Když šli Emil a Cecil o hodnocení BOB, paní nám v dobré víře poradila, abychom dali při otočce psy zase vedle sebe. No vysvětlujte to dítěti a inženýrce. :-) Marný boj. Když jsme se tam my dvě zamotaly, někteří psi se vyvlekli z vodítka, tak pan rozhodčí si držel hlavu v dlaních a nevěřícně kroutil hlavou, zda-li je to opravdu možné. Je.  BOBa si nakonec odnesl Emil a nám zůstal CAJC. Po našem úžasném vystoupení - ani se nedivím, že nás z kruhu téměř vyhnali, jsme drželi pěsti Frigovi. Cecil ho povbuzoval až moc nadšeně a Frigo se snažil a dostal výbornou.
          Po závěrečných soutěžích jsme odjeli si odpočinout na Zlaté písky, kde jsme měli rezervované ubytování. Před hranicí s Rakouskem a směrovkami na Vídeň, nám došlo že kemp je asi na druhé straně Bratislavy a tak jsme předali galantně vedení výpravy Jirkovi a Marcele. Měli větší auto a víc psů. Ubytovali jsme se a šli se podívat, kde se vaří a pije a koupe. Psi našli vodu okamžitě a Marcela nestíhala fotit.  Po občerstvení psů, se šli občerstvit i lidi. Nechápu, proč restauraci opustili někteří hosté, když se čtyřmi dospělými, jedním dítětem přišlo sedm psů. Na druhou stranu, musím přiznat, že nejnormálně vypadali Lenka s Frigem a Jirka se Sheilou  a naše vořeší, zmáčená a zavodítkovaná pětka působila trošku zvláštně a exoticky. Nevadí, jídlo bylo dobré a bylo ho hodně a pivo taky. Jediný kdo strádal, byla Marcelina dcerka Alice, která se rozhodla, že bude konat dobré skutky a vezme každého pejska na procházku. Stihla dva Jumpera a Cecila. Miláček ji totiž trošku povláčel blátem a vypadala tak nešťastně, že jsme měli strach, aby nás nevyhostili. Nějak si s Cecilkem nerozumí, protože i v Brně jí Cecil usiloval o život a téměř se mu to povedlo. Noc probíhala kupodivu klidně. Při každém zavrčení se ozvalo trio hlasů:  "Zmlkni!" Nejlíp to komentovala Lenka ráno při venčení, kdy jsme si půjčili malinkého Fastíka, aby se ještě proběhl: "Nejsme my nějaké divné, když máme jenom tři psy?" Pro upřesnění, venčily jsme každá svého a půjčené miminko. Doma každou čekalo ještě jedno zlatíčko. Nevadí, pořídíme další.
          Nedělní vystavování probíhalo stejně jako sobotní i s téměř stejnými výsledky. Pan rozhodčí byl tentokrát z Dánska a byl moc milý - dal nám CAjce.  Zase jsme bojovali s Emilem. Protože opět vyhrála Alička s Emilem, tak jsem jí za odměmu chtěla půjčit na příští víkend Cecila. S díky a hrůzou v očích odmítla ona i Marcela. A rozloučily se obě dvě s námi velmi rychle. Počkali jsme si na Friga a ubírali jsme se k domovu. Vyzvedli jsme ještě od tety Emy Frigova téměř brášku Eframa a rozjížděly se do svých domovů.
          Cestou domů jsem se ještě stavila u neteře Terky a Arťáska, kteří ten den skládali zkoušku ZZO a dopadli úplně báječně. Do plného počtu bodů nutných v této zkoušce jim chyběl jenom 1bod za aport.  Tímto jim oběma blahopřeji a Teri půjdeme to oslavit do cukrárny.
Fotila Marcela a všechny fotky, které zde zmiňuji jsou její.Žádné komentáře
 
Děkujeme za vaši návštěvu.