White & Black

Dobrý den. Jsme dva pejskovští kluci. Bíp - bílý kříženec a Black Jack - černá australská kelpie. Snad se vám naše stránky budou líbit.

JARNÍ OBRANÁŘSKÝ ZÁVOD V OSTRAVĚ

... aneb jak jsme se vydali 21.3.2009  závodit.


Jednoho dne jsem se na našich klubových stránkách dočetla o Prvním jarním obranářském závodu v Ostravě, pořádaném KK Slezská Ostrava.  Byla tam vypsána i kategorie ZVV1 - speciál. Což značilo bez obran a bez střelby.  Popis odpovídal schopnostem Bípa,věděla jsem, že kromě aportu zvládá všechno na jedničku, no maximálně s mínusem. Aport jsme dopilovali, tak slovo dalo slovo a ze Zlína odljížděla minivýprava v počtu dvou psů a dvou štěňat.
Po příjezdu na ostravský cvičák, jsme se zaregistrovali a šla jsem si s Bípem pocvičit a hlavně všechno očichat. V ten moment jsem začala tušit katastrofu. Můj miláček svou správnou vořeší povahu nezapře a nikdy nevíte co od něj čekat. Což se potvrdilo.
Po hlášení jsem raději upozornila pana rozhodčího, že jsme tam vlastně omylem a neviditelní. Bohužel jsme byli vidět až moc. Asi tou bílou barvou. Náš pád začal už přivoláním. Místo návratu ke mě, Bíp rozhodl dočichat to co nestihl a dřevěná zástěna přímo lákala ke zvednutí nožičky. Bohužel toto všechno se událo těsně po mém jemném povelu k návratu. Na vodítku moc zlobit nemohl, ale vstávat se mu nechtělo ani omylem. Chůze u nohy, mi vylepšila náladu. Dlouho mi nevydržela, při odložení za pochodu - popisuji z vyprávění pana rozhodčího, se Bípeček rozmýšlel jestli si má lehnout nebo ne. Nakonec si lehl - těsně na hranici povolených tří kroků a skládal se jak pes s DKK 12/12. A katastrofa pokračovala. Pan rozhodčí narozdíl od Bípa aport přinesl, bohužel sám sebe obodovat nemohl. Těšila jsem se, že si spravíme reputaci na překážkách. Omyl. Bípeček skočku nepovažoval za hodnou jeho výšky (měřila 50 cm, což je výška pro malá plemena) i jak se hledat větší. Po áčku si povel K noze vysvětlil jako hají a zaulal polohu ležícího střelce. Naštěstí na kladině už nic zkazit nešlo a byla za plných 10bodů. I odložení se vydařilo a další desítka na kontě. Ale stejně bodový zisk 66 bodů ze sta nás zařadil na krásné osmé místo. Bohužel z osmi startujících.
Ale celkově jsem s jeho vystoupením spokojena. Mohl toho pokazit mnohem víc. Vím, co máme dopilovávat. Více cvičit na neznámých místech a s neznámými lidmi. Takže příští rok, i když ten letošní byla laťka nasazena opravdu hodně vysoko, přijedeme znova napravit to, co jsme pokazili.
Celkovou katastrofu už nemohlo odvrátit mé slepé poslechnutí navigace - nevím na co jsem myslela a trocha bloudění po cestě domů. Taky nevím proč si ji půjčuji, když netuší kudy domů.
Ale stejně to byl nádherně strávený den se super lidičkami a jejich čtyřnohými průvodci a báječnou atmosférou. A na své čtyřnožce jsem pyšná. I proto, že nedělají jenom to, co na očích vidí, ale uvažují. I když po svém.


 
Děkujeme za vaši návštěvu.