White & Black

Dobrý den. Jsme dva pejskovští kluci. Bíp - bílý kříženec a Black Jack - černá australská kelpie. Snad se vám naše stránky budou líbit.

JAK JSME PÁSLI OVEČKY

11.-12.10. – v pátek odpoledne jsem do auta nacpala dceru, psy, spoustu drobností a vyrazili jsme směr Podkost – pasení oveček.

Ráno se začalo zkouškami ZVOP a pak nastalo očekávané školení v pasení oveček. Zavřeli Cecilka i mě do košáru a bylo. Jak jsem později zjistila, tak záměrně. Chtěli tak zjistit, jak se k ovečkám postaví. Postavil se čelem. To „malé“ štěňítko vědělo hned co dělat, na rozdíl ode mě. Nepustilo ani jednu ovečku ze stáda. Pak si ho vzal na starost pan Koško. Poručil odepnout Cecilka z vodítka a mě stát a nemluvit. Vodil jej sám. Občas musel mírnit jeho aktivitu a zahnat ho za stádečko, neboť když pohromadě, tak včetně ovčáka. Ve druhém kole už byl unavený, tak musel víc přemýšlet. Ale jeho nadšení neznalo mezí. Únava taky ne. Do posledního patra hotelu, jsem ho musela vynést. Proto jsme odpolední pasení vynechali a šly s Kačkou na prohlídku hradu Kost. Kluci se ani nehnuli a spali jak Šípkové Růženky. Večer jsme poseděli s milými lidičkami a probrali všechny pejskovsky důležité věci kolem dokola.

V neděli se začalo dalšími zkouškami. Když jsem viděla o co jde, začala jsem přemýšlet, jestli náhodou nevyměním kelpinku za plyšového medvěda. Asi ne.  Cecilek tam stál s výrazem: "Pusťte mě na ně!“ Nepustila jsem, nýbrž opustila pastvinu, aby ostatní mohli skládat zkoušky v klidu. Po zkouškách jsme opět zkoušeli pasení. Ovečky byly tentokrát rychlejší, což jsem pocítila i já. Ale štěňátko bylo nadšené a asi nejvíc ze všech obrečelo návrat domů.

Domů jsme odjížděli bohatší o nové zkušenosti, o nové lidičky a o novou australskou kamarádku Connie. I když jsme z jednoho města, museli jsme se potkat až v Čechách.Ve videogalerii jsou dvě videa a na  rajčátku pár fotek. A jako vždy oba dva popisují výlet v Mém životě. Každý sám za sebe.

 

 

 

 

 

 

 
Děkujeme za vaši návštěvu.