White & Black

Dobrý den. Jsme dva pejskovští kluci. Bíp - bílý kříženec a Black Jack - černá australská kelpie. Snad se vám naše stránky budou líbit.

7.11.2009 MPV Praha a bonitace

            Opět jsme vyrazili na cestu za „slávou.“ Bylo mi řečeno,že mohu jemně šlapat na nohu, tak jsem usoudila, že po dálnici se nespojkuje nebo jen velmi málo, takže můžeme vyrazit do Prahy na výstavu a tím i na odpolední bonitaci. Silnou sestavu jsme doplnili o handlerku Ivetu a jejího borderáka Rickyho.

            Cesta probíhala skvěle, navzdory brzkému rannímu vstávání. Správně řečeno probíhala skvěle až do Prahy, kde jsme se začali pohybovat rychlostí 200m/ 80min (skutečně změřeno.) Tímto jsme zmeškali začátek výstavy a při vletu ke kruhu, jsem v poslední chvíli jednou rukou vzala doklady z kruhu, kde se již posuzovalo a druhou rukou vyměnila vodítko za vystavovačku. Mezitím Iveta stihla vyvenčit Cécu, sebe již nestihla, a vběhli do kruhu Asi to zpoždění bylo šťastné, protože ven vyběhli se známkou V1 a CAC a pak se ještě vrátili dovnitř pro CACIBa. Tímto jí děkuji a odvděčím se jí minimálně naši účastí na lekcích agility, které přispějí k jejímu brzkému zhroucení.

            Čekání na odpolední bonitaci jsme si zpříjemňovali kávou, vychováváním jednoho pubertálního psa, (že Cecánku?) a nákupy pro kamarády a pejsky zůstavší doma. Morálně jsme podpořili Lenku s Frigem a odebrali se do bonitačního kruhu. Tam nastala chvíle CH. Cecánek se rozhodl, že ho nikdo měřit nebude, protože je to pod jeho psí úroveň. Nakonec se ale dal přesvědčit. Opět si s Ivetou zaběhali, aby bylo vidět jak vypadá v pohybu, spočítali kolik má zubů, zkontrolovali jestli nekecá a je opravdu  pan pes a odešli jsme. Verdikt zněl: Céca je chovný pes s bonitačním kódem  I A N1. Čili je to: plnochrupý, černý pes s delší srstí a výškou 51 cm..

            Doma jsme přistáli večer v naprostém pořádku, unavení, spokojení. Děkuji holkám za doprovod, pomoc na cestě – neusnula jsem únavou, pouze nás bolela břicha od smíchu a ještě jednou Ivetě za bezchybné předvedení Cecila.

Opět několik fotek.

 

P.S: Svůj názor na výstavy jsem nezměnila, ale pro ty zážitky při cestování s naší silnou sestavou, se možná ještě na nějakou vydám. I když třeba jenom jako divák.

 

 

 

 


 

Žádné komentáře
 
Děkujeme za vaši návštěvu.